Битолскиот камерен оркестар со „Електро-симфонија“ на 8 август во Битола


Камерниот оркестар на Битола неодамна го најави својот најнов проект насловен „Електро-симфонија“, кој ќе се одржи на 8 август на ракометното игралиште во ...
| | веќе видена | слични

Во септември минатата година македонскиот водител Димитар Атанасовски и неговата избраничка, пејачката Сара Костадиновска или Сара Мејс ја добија својата ќерка ...
| | веќе видена | слични

Ивица Јанкуловски има уникатна визија за авторската музика во Македонија и преку проектот „Copper room sessions“ во студиото „Алшар“ тој одлучи да ги отвори ...
| | веќе видена | слични

Останато

Земјите кои имаат широко распространета програма за вакцинирање со БСЖ имаат стапка на смртност од коронавирус речиси шест пати пониска од нациите коишто не ја ...
сите 195 | | | веќе видена

Четири лица од Берово, членови на едно семејство се обинети дека свесно го прекршиле полицискиот час во текот на викендот.И покрај тоа што знаеле за мерките ...
сите 226 | | | веќе видена

Министерот Наќе Чулев денеска во име на Министерството за внатрешни работи предаде заштитна опрема и средства за три јавни здравствени установи. Донацијата се ...
сите 97 | | | веќе видена

-Локалните штабови се исклучително значајни за справувањето со КОВИД 19, особено во руралните средини, истакна Османи кој воедно е и главен координатор на ...
сите 66 | | | веќе видена

На онлајн конференцијата наречена „Борба против COVID-19 со технологија“, Huawei се пофали со технолошки решенија кои, како што посочуваат од компанијата, ...
сите 21 | | | веќе видена

И покрај постојаното заострување на мерките, МВР секојдневно информира за прекршувања на полицискиот час Заострениот полициски час, кој почнува пет часа порано ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битолскиот камерен оркестар со „Електро-симфонија“ на 8 август во Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: