Најчевска: Сакам да знам зошто е именуван Емил Крстески за директор

Професорката Мирјана Најчевска и порача на Владата дека кога разрешува стари и именува нови директори треба да образложи зошто ги разрешува претходните и зошто ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Доктор Виктор Исјановски од денеска е нов директор на ЈЗУ Здравствен Дом Скопје. Досегашниот директор на ЈЗУ Здравствен дом Скопје, Злате Мехмедовиќ е разрешен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Психијатарот Виктор Исијановски е нов директор на Здравствен дом Скопје, дознава Сител. На директорската функција е назначен попладне, откако пред десетина ...
| | веќе видена | слични

Останато

Карантин во Словенија, односно ограничување на движењето од 22 до 6 часот наутро, задолжително носење маски и на отворено во Бугарија, мерка која од утре ...
сите 404 | | | веќе видена

Стотици илјади евра проневерени во име на грантови за тренирање на магариња, коњи и фризерници како што обвинува опозициската ВМРО-ДПМНЕ или пак милиони евра ...
сите 305 | | | веќе видена

Доколку се исполнат болничките капацитети со пациенти, во тој случај ќе биде предложен карантин, изјави министерот за здравство Венко Филипче, во вестите на ...
сите 182 | | | веќе видена

Неспособната влада на СДСМ ја зголеми сиромаштијата за дури 6 отсто, реагира денеска ВМРО-ДПМНЕ. - Владата преводена од СДСМ да се грижеше за граѓаните немаше ...
сите 95 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 86 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 124 | | | веќе видена

Занаетчиските комори на Скопје, Штип, Куманово и Битола за проекти за развој и унапредување на занаетчиството денеска добија грантови од Министерството за ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најчевска: Сакам да знам зошто е именуван Емил Крстески за директор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: