Заев ги смени броевите, а Владата подготвува план против ширењето дезинформации

2 копии

Владата соопшти дека премиерот и неговиот кабинет преземаат мерки за зајакнување на ефикасноста и безбедноста во спроведувањето на транспарентната агенда ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев на својот твитер профил објави дека ќе формира Министерство на вистината, за да се стопираат дезинформациите и лажните вести. Со нов ...
| | веќе видена | слични

Ви го презентирам Предлог-планот за одлучна акција против ширење дезинформации. Планот содржи повеќе точки од безбедносен, но и проактивен карактер, кои ќе ...
| | веќе видена | слични

Останато

Како што во неделата видовме во Штип, кога двајца учесници се влечеа кај кого да остане Светиот крст, нешто слично се случило и во бугарскиот град Ботев. Но, ...
сите 273 | | | веќе видена

Надлежностите околу гонењето на кривични дела кои се поврзани и произлегуваат од незаконското следење на комуникациите или предметите на СЈО се клучниот камен ...
сите 333 | | | веќе видена

Европската ракометна федерација (ЕХФ) објави дека македонските судии Славе Николов и Ѓорѓи Начевски ќе го судат финалето на Европското првенство. За Николов и ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев ги смени броевите, а Владата подготвува план против ширењето дезинформации

Од:
До кого (е-маил):
Порака: