Прогнози за зголемени цени и помалку порачки и вработени во трговијата на мало

2 копии

Зголемени се продажните цени во трговијата на мало во вториот во однос на првиот кваратл годинава, а се очекува нивно зголемување и во наредните три месеци. ...
| | веќе видена | слични

Венецуела е земја со најголеми нафтени резерви. Сепак, до почетокот на следната година, како резултат на економската и политичката криза во земјата и како ...
| | веќе видена | слични

Фото: Pixabay Според оценката на раководителите на деловните субјекти, индикаторот на доверба во трговијата на мало во второто тримесечје од 2019 година е за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Учениците до трето одделение да одат во училиште, а за останатите да има онлајн настава односно да учат од дома, предложи Комисијата за заразни болести на ...
сите 361 | | | веќе видена

Пропаѓањето на Еуростандард банката е огромен скандал и неуспех на македонската Влада, под директен ризик со пропаста на банката се 55 илјади граѓани кои ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прогнози за зголемени цени и помалку порачки и вработени во трговијата на мало

Од:
До кого (е-маил):
Порака: