Невреме срушило бина на концерт, чеворица мртви (видео)

Најмалку четворица а 40 се повредени во невремето на музичкиот фестивал во Индијанополис – се срушила бината. Инцидентот се случил вчера а според известувањето на медиумите меѓу повредените се наоѓа најмалку и едно дете. Представникот на полицијата во Индијанополис потврдил дека загинале четворица и дека меѓу повредеите има и луѓе со помали телесни повреди и луѓе кои се во критична состојба но никој не е во смртна опасност. Како што наведува Асошиејтед прес, инцидентот се случил за време на паузата помеѓу два концерти, непосредно пред настапот на групата „Шугарленд“. Еден очевидец вели дека небото било црно и дека не паѓал дожд во моментот кога ветерот ја срушил бината. „Беше страшно, луѓето беа во паника и почнаа да бегаат“ изјавил очевидецот. Групата Шугарленд после еден час напишале порака на друштвената мрежа Твитер. „Ние сме сите добро. Се молиме за нашите фанови и сите граѓани на Индијанополис“. За повеќе содржини од денеска > ТУКА Содржината не е лекторирана
| | веќе видена | слични
2 копии

Четири лица загинаа а најмалку 40 се повредени кога во силно невреме се урна сцена во Индианаполс, главниот град на сојузната американска држава Индиана, само неколку минути откако почнал концерт на кантри музика. Инцидентот се случил вчера, а според известувањето на телевизијата ВТХР меѓу повредените се наоѓа најмалку едно дете. Претставник на полицијата во Индијанаполис потврдил дека загинале најмалку четири лица, и дека меѓу повредените има и такви кои се здобиле со полесни повреди, и луѓе кои се во критична состојба, но дека никој не е во животна опасност. Како што наведува агенцијата “Асошиејтед прес“, инцидентот се случил за време на паузата меѓу два концерти, непосреднo пред настапот на групата “Шугарленд“. Еден од очевидците изјавил дека за време на бурата небото било црно и дека во моментот кога ветрот ја срушил бината не паѓало дожд. “Беше страшно, луѓето беа во паника и бегаа насекаде“, изјавил очевидецот. Групата “Шугарленд“ еден час по инцидентот напишала порака на нивниот Твитер ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Индијанаполис, 14 август 2011 (МИА) - Најмалку четири лица загинаа и приближно 40 се повредени во Индијанаполис, кога заради силното невреме вчера се урна отворената сцена врз насобраната публика за време на традиционален панаѓур во државата Индијана, соопштија американските медиуми. Силниот ветар ја соборил сцената, каде се подговтувале да свират музичарите на кантри групата „Шугерленд“. Во тоа време на сцената немало исполнители. Илјадници посетители биле евакуирани на сигурно во соседната зграда заради силниот ветар. Имало потреба спасувачите да копаат под рузурнатата сцена за да стигнат до потиснатите луѓе. Некои од повредените се наоѓаат во тешка состојба. На својата страница на Твитер групата „Шугерленд“ сооопшти дека никој од нивните членови не е повреден.
| | веќе видена | слични

Останато

Фактот што денеска специјалната јавна обвинителка Катица Јанева влезе на распит за истрагата за „Рекет“, заедно со адвокат, го проблематизираат голем број на ...
сите 1185 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва беше на роденденот на организацијата во Прилеп. Вечерва бев на роденденот на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 441 | | | веќе видена

Вчера во 12.30 часот во СВР Скопје, А.А.(51) од Скопје пријавила дека нејзин познаник И.Н. се обидел да изврши обљуба врз нејзината ќерка, но не успеал. Се ...
сите 413 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 158 | | | веќе видена

Валканите пари од аферата Рекет, кој ја тресе Македонија, но и целиот регион, оделе во Сојузот за Србија(СЗС) и тоа преку Вук Јеремиќ, открива српски ...
сите 140 | | | веќе видена

Го контролира ли некој експрес лонецот кој на Балканот врие? Се тресе и татни лонецот, а никако да се најде вентил за да не експлодира. А, се започна ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Невреме срушило бина на концерт, чеворица мртви (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: