Со еден глас повеќе Владата на Алексис Ципрас го преживеа гласањето за доверба

Со еден глас повеќе, или поточно 151 глас за доверба од вкупно 300 грчки пратеници, Владата на грчкиот премиер Алексис Ципрас „во тесно“ ја доби довербата од ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во актуелната грчка кампања за толкување на придобивните на Договорот од Преспа, на интернет страницата на грчкото Министерство за надворешни работи се ...
| | веќе видена | слични

„Договорот го дефинира само „државјанството” на граѓаните на соседот, што е правна врска меѓу граѓанинот и државата. Покрај тоа, ПЈРМ формално ѝ потврди Грција ...
| | веќе видена | слични

Прашањата за државјанство и јазикот на Втората страна потписник на Преспнскиот договор ќе бидат во фокусот на битката меѓу владата и Неа демократија во ...
| | веќе видена | слични

Грчкиот премиер не признава постоење на посебна македонска нација која што е различна од грчката. Алексис Ципрас оваа теза ја пласира во интервју за неделното ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ана Дукоска, Македонката што го победи моќното грчко лоби во Конгресот на САД остана без правото да биде Македонка по националност. Користејќи го хаштагот ...
| | веќе видена | слични

Веста за која можеби најмногу беа заинтересирани грчката, но и македонската јавност, особено политичките елити, е дека „Владата на Ципрас доби доверба во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вкупно 171 предмет презело Јавното обвинителство на Република Северна Македонија од Специјалното јавно обвинителство, велат од ЈОРСМ за МИА. – Јавното ...
сите 145 | | | веќе видена

Кога овие знаци ќе се спојат, има искри на сите страни. Рак и Јарец Врската меѓу чувствителните Ракови и доминантните Јарци лесно може да ја изгуби својата ...
сите 162 | | | веќе видена

Иранскиот министер за надворешни работи, Мохамад Џавад Зариф ги обвини САД дека со новите санкции против иранската централна банка сакаат да ги спречат ...
сите 458 | | | веќе видена

Немаат само тинејџерите “влажни соништа“и возрасните можат да го доживеат врвот во сон, потврдува науката...Можеби оваа теорија за доживување на “врв“ кога сте ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со еден глас повеќе Владата на Алексис Ципрас го преживеа гласањето за доверба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: