Македонски државјани на боиштата во Сирија – анализа во Студио 1 (Видео)


Не се знае точниот број на македонски државјани на странските фронтови, но Македонија има и повратници оттаму. Мотивите и причините за нивното заминување на ...
| | веќе видена | слични

Гостин во отвореното Студио 1 е Игор Христов, електроинженер и иноватор, кој влезе со неговиот изум – велосипед на струја. Почнало како хоби, со идеја за ...
| | веќе видена | слични

По еднопартизмот, Македонија покажа поголема политичка култура отколку во новиот век. Дебатата е нешто незамисливо веќе за цела една млада генерација, која ...
| | веќе видена | слични

Останато

Енвер Тоска, осомничениот за свирепото убиство во Прилепско имал завршено образование за физиотерапевт, а бил запишан и на курсот во Полициската академија, ...
сите 156 | | | веќе видена

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Белград заплениле 34,3 килограми марихуана и уапсиле црногорски државјанин З.М. поради постоење на ...
сите 123 | | | веќе видена

Метеоролозите во Америка истакнуваат дека дури сега доаѓа најтешкото по ураганот кој однесе 32 животи. Нивото на реките кое е покачено ќе доведе до големи ...
сите 267 | | | веќе видена

Уставниот суд на денешната седница треба да одлучува за уставноста и законитоста на Одлуката за распишување на референдум, донесена од Собранието на Република ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонски државјани на боиштата во Сирија – анализа во Студио 1 (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: