На 15-ти септември голема забава со Tale Of Us на Средно Водно

Tale Of Us – дуото на современата електронска музичка сцена на 15-ти септември ќе настапи во Скопје на Средно Водно во организација на Win Music Freedom. Настанот ќе започне од 22 часот, со тоа што локални изведувачи се Ана Мало и Балоски. Билетите за настанот се пуштени во продажба и може да се купат во Кино Карпош, Радио Бар, Баду, Југотон и онлајн преку системот на Мк Тикетс. Цената за првите 300 билети изнесува 800 денари, додека истите потоа ќе може да се набават за 1000 денари. На влез, еден билет ќе чини 1200 денари. Carmine Conte и Matteo Milleri го сочинуваат дуото Tale Of Us со седиште во Берлин, кој создавааат уникатен модерен електронски звук. Нивната заеднична приказна започнува во Милано, каде што Karm и Matteo се среќаваат на многу рана возраст. За време на студиите по музичка продукција на Институтот SAE, взаемната љубов кон музиката, како и талентот кој го поседуваат, ќе ги поврзе и ќе го означи почетокот на Tale of Us -„Приказната за нас”. Влијаниjaта од продукциското творештво на Nils ...
| | веќе видена | слични

Tale Of Us е заедничката приказна на Carmine Conte и Matteo Milleri со седиште во Берлин, базирана врз нивното изострено сетило за уникатно модерен звук. Оваа приказна започнува во Милано, каде што Karm и Matteo се среќаваат на многу рана возраст. Ломбардискиот главен град ќе излезе во пресрет на нивната заедничка приказна, чии што успех понатаму ќе продолжи да се шири по периметарот на Европскиот техно центар Берлин. За време на студиите по музичка продукција на Институтот SAE, взаемната љубов кон музиката, како и талентот кој го поседуваат, нераскинливо ќе ги поврзе и ќе го означи почетокот на ‘Приказната за Нас’. Со впивање инспирација од уметноста, музиката, литературата и киното, Karm и Matteo постепено прераснуваат во експерти од сопствената област. Влијаниjaта од продукциското творештво на Nils Frahm, Max Richter и Ludovico Einaudi и те како се забележуваат во нивниот звук, овозможувајќи им бројни покани од најдобрите светски издавачки куќи. Своето деби во Visionquest го постигнуваат во 2011, по што ...
| | веќе видена | слични

Останато

Овде се гледа веднаш дека затаија институциите во овој случај, мислам дека не е постапено по стандардите како што треба. Прво, каде исчезнал метил акрилатот ...
сите 235 | | | веќе видена

Еврокомесарот Јоханес Хан не сака одново да ги подгрева надежите дека е можно Европската унија наскоро да донесе одлука за почеток на пристапни преговори со ...
сите 734 | | | веќе видена

Мотивиран, задоволен наставен кадар е сигурна гаранција за спроведување на отпочнатите проекти за подобрување на квалитетот на образованието во сите нивоа – ...
сите 139 | | | веќе видена

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на синоќешната седница, едногласно одлучи генералниот секретар Игор Јанушев да биде шеф на Републичкиот изборен штаб на ...
сите 69 | | | веќе видена

Продолжуваме да вложуваме во човечкиот капитал во зголемување на платите и пензиите и обезбедување на повеќе пари кај граѓаните. Во Предлог Буџетот предвидени ...
сите 139 | | | веќе видена

Вчера на улицата „Ванчо Прќе“ во Штип, мотоцикл управуван од 47-годишен штипјанец, удри во паркирано патничко моторно возило со штипски регистарски ознаки, по ...
сите 192 | | | веќе видена

Нема да се создаде голема коалиција порачаа шпанските социјалисти и конзервативци, иако на парламентарните избори ниту една партија не доби доволен број ...
сите 80 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На 15-ти септември голема забава со Tale Of Us на Средно Водно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: