Со претставата „Железниот светилник“ во Охрид гостува Театарот на Бугарската армија

На 12 јуни, во НУ Центар за култура “Глигор Прличев” со почеток во 20 часот ќе се изведе претставата „Железниот светилник“ заснована на првиот роман од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Охрид, 12. јуни 2018 (ИНПРЕС) – По Скопје, претставата „Железниот светилник“ заснована на првиот роман од тетралогијата на извонредниот бугарски писател ...
| | веќе видена | слични

Синоќа во преполниот Македонскиот народен театар во Скопје се одржа премиерата на „Железниот светилник". На премиерата присуствуваа артисти, културни дејци, ...
| | веќе видена | слични

Три пати сум играла на македонска сцена. Бевме пречекани многу срдечно и топло. Го разгледав и Народниот театар во Скопје кој е прекрасен, убав, модерен, вели ...
| | веќе видена | слични

Останато

Како што ветив пред граѓаните за време на кампањата, нема чекање, веднаш го реализираме првото клучно ветување, го слушаме гласот и потребите на граѓаните.Од ...
сите 139 | | | веќе видена

Државната изборна комисија информира дека лицата на кои им е признаено правото на глас како болно и немоќно лице тоа право ќе го остварат и во втор изборен ...
сите 864 | | | веќе видена

Европската комисија потврди со уште еден извештај дека Македонија ги исполнува критериумите да ги почне преговорите за членство и очекува првата меѓувладина ...
сите 245 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник од „За наше Куманово“ Максим Димитриевски повика граѓаните во вториот круг да му ја дадат поддршката за да продолжи да ги реализира ...
сите 219 | | | веќе видена

„Сите сме ние граѓани. Не ме интересира ни етнички, па не ме интересира ниту политички што се луѓето. Како претседател на СДСМ и како претседател на Влада ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со претставата „Железниот светилник“ во Охрид гостува Театарот на Бугарската армија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: