Судири меѓу демонстранти и полицијата на средбата на Г-7 во Италија

Неколку десетици насилни демонстранти денеска се судрија со полицијата во италијанскиот град Лука, каде се одржува средба на министрите за надворешни работи на ...
| | веќе видена | слични

Поблиската иднина на кошаркарската репрезентација не делува така блескаво, но утеха сигурно е што на помала возраст имаме суперталенти од кои се очекува да ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ова е време кога се потребни силни, брзи одлуки, но одлуку донесени со многу знаење, со институционална соработка и секкао со многу работа. Владата предводена ...
сите 473 | | | веќе видена

Помина првата половина од предизборната кампања, а веќе се добива впечаток дека и покрај настојувањата се да изгледа нормално, таа сепак се одвива во сенка на ...
сите 222 | | | веќе видена

Носителот на изборната единица 3, Игор Јанушев ја посети општината Македонска Каменица од каде што порача дека со победата на ВМРО-ДПМНЕ ќе дојде обновата на ...
сите 278 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Судири меѓу демонстранти и полицијата на средбата на Г-7 во Италија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: