Во охридскиот центар за јавно здравје нема вакцини против хепатит Б за здравствените работници

Во моментов охридските здравствени работници кои сакаат да се заштитат од хепатит Б со вакцинирање тоа не можат да го направат. Со оваа вакцина се намалува ...
| | веќе видена | слични

Охридските ракометари со триумф над Вардар Јуниор (31-27) ставија точка на мечевите во 2016 година. Оваа година е најуспешна во историјата на охридскиот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Бугарија Румен Радев денеска нагласи дека брзото движење на Република Северна Македонија кон ЕУ зависи само од дијалогот со Бугарија. – Време ...
сите 849 | | | веќе видена

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, на денешните пратенички прашања во Собранието, истакна дека по милиони пати повторени изјави од страна ...
сите 150 | | | веќе видена

Спасувачките екипи трагаат по 99 лица за кои се верува дека биле во облакодерот во Мајами во време на неговото уривање. Во делот на облакодерот кој се сруши ...
сите 88 | | | веќе видена

Голем број граѓани реагираат дека одамна се пријавиле на веб-страницата vakcinacija.mk, но се уште не добиле термин за вакцинација во земјава.Од Министерството ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во охридскиот центар за јавно здравје нема вакцини против хепатит Б за здравствените работници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: