Ѓоковиќ и Бекер ја прекинуваат соработката?

3 копии

Според дел од германските медиуми, Новак Ѓоковиќ и Борис Бекер ја прекинуваат соработката по крајот на сезоната.Борис Бекер не е со Новак Ѓоковиќ во Шангај, туку Марјан Вајда, иако тоа не мора ништо да значи, германските медиуми почнаа да пишуваат за прекин на соработката.„За 2017. ништо не сме разговарале. Не сум размислувал за тоа“ - изјави Ѓоковиќ.Вообичаено Бекер и Ѓоковиќ ја сумираат секоја сезона и потоа одлучуваат дали ќе ја продолжат соработата. Договорот на Новак со германскиот тренер трае до крајот на сезоната.Бекер и Ѓоковиќ заедно се од 2014 година, досега и двајцата изразуваа задоволство од соработката.Крајот на сезоната се ближи, па не е далеку моментот кога ќе дознаеме дали има вистина во гласините на германските медиуми дека Ѓоковиќ и Бекер ја завршуваат соработката.
| | веќе видена | слични
2 копии

Светскиот рекет број еден, Србинот Новак Ѓоковиќ, истакна дека се уште не разговарал со Борис Бекер што се однесува до соработката за следната сезона. -Ние и понатаму работиме заедно. За сега имаме план за остатокот од сезоната. За соработка во текот на следната сезона се уште е сме разговарале, истакна Ѓоковиќ на прес конференцијата по победата над Васек Поспишил и пласманот во четврфиналето на турнирот во Шангај. Дел од германските медиуми најавија дека Новак и Бекер нема да ја продолжат својата соработка, а ваквите информации се поттикнати од фактот што Бекер не е присутен во Шангај во монентов, односно дека како поддршка Новак го има Марјан Вајда. Србинот по победата на Ронал Гарос, загуби во третото коло на Вимблдон, како и во првото коло на ОИ во Рио, а потоа беше претрпе пораз и во финалето на САД Опен. Претходниот турнир во Пекинг го пропушти поради повреда, но се врати во Шангај, каде воедно е и бранител на трофејот, а утре во четврфиналето ќе се сретне со Германецот Мише Зверев.
| | веќе видена | слични

Ѓоковиќ, кој оваа година го комплетираше гренд слемот во кариерата со трофејот од Ролан Гарос, потоа падна во мала лична и играчка криза, по што изјави дека има целосно нов пристап кон тенисот во кој не се најважни бројот на гренд слем титули или првото место на АТП листата. Сега, тој открива дека засега нема планови за 2017 година. „Сè уште работиме заедно, да... Засега планот е до крајот на сезоната, тоа што остана, индорс турнирите. Што ќе се случи следната година? Не знам, сè уште не сме зборувале за тоа“, изјави Ѓоковиќ. Бекер се приклучи на тренерскиот тим на Србинот во 2014 година, помагајќи му да дојде до шест од своите 12 гренд слем титули. Шпекулациите за нивната соработка се појавија во вториот дел на 2016, по недостатокот мотивација и повредите на Ѓоковиќ.
| | веќе видена | слични

Останато

Почитувана министерке за правда, Рената Дескоска,Сведоци сме на време кога во други области од јавната администграција, штрајкот и заканите со штрајк за ...
сите 142 | | | веќе видена

Преку континуирано вложување во здравството, образованието и социјалната грижа и мерки како дуалното образование, ќе се подобрува продуктивноста и ...
сите 180 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи целосно ги демантира лагите и дезинформациите пласирани во одредени медиуми за некаква изградба на кампови за мигранти на ...
сите 276 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во текот на денешниот ден оствари повеќе средби при што се сретна со шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија, ...
сите 102 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Рускоска најави дека ќе покрене финансиска истрага за судиите кои донесоа одлука за куќен притвор на поранешната специјална обвинителка ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓоковиќ и Бекер ја прекинуваат соработката?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: