МИРКА ВЕЛИНОВСКА Македонија однадвор нападната од учки, однатре окупирана од американската амбасада!

„Секому што, наместо бекатон, во главата има мозок, му е совршено јасно дека Македонија и овој пат се судри со евроатлантскиот фашизам. Терористите, учките, се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со месеци Христијан Мицкоски и неколку негови соработници, ја лажеа јавноста дека има ново парламентарно мнозинство, дека Владата предводена од СДСМ само што ...
сите 212 | | | веќе видена

Контроверзноста на политичкиот потег на бугарскиот претседател со активирањето на своите безбедносни служби за заштита на бугарското малцинство во Македонија, ...
сите 164 | | | веќе видена

„Во времето на Османлиската Империја, во сите организации кои постоеле и македонски револуционерни и нереволуционерни, граѓански и црковни, официјален јазик за ...
сите 211 | | | веќе видена

Од Централниот штаб на Алијанса за Албанците велат дека внимателно го следат процесот на регистрација на дијаспората и дека се целосно посветени на помагањето ...
сите 289 | | | веќе видена

Што ли му стана на премиерот Зоран Заев да ја изненади јавноста со една идеја за заедничка Влада со ВМРО-ДПМНЕ, само неколку дена откако 62 пратеници му ...
сите 109 | | | веќе видена

37-годишен таксист од Скопје бил ограбен од лице кое го превезувал, информира Министерството за внатрешни работи.– На 05.03.2021 во 18,30 часот во Полициска ...
сите 295 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МИРКА ВЕЛИНОВСКА Македонија однадвор нападната од учки, однатре окупирана од американската амбасада!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: