Државата нема да ги остави тутунарите, договорите со откупувачите ќе бидат потпишани

Ставрески Во целост им се исплатени субвенциите на тутунарите, а деновиве разговараме со откупувачите да ги потпишат договорите со производителите кои им ги ...
| | веќе видена | слични

Останато

Соединетите држави и Велика Британија денеска воведоа санкции кон Иран, насочени кон „иранската програма за беспилотни летала, челичната индустрија и ...
сите 493 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски до Комисијата за спречување и заштита од дискриминација ќе достави претставка за говорот на омраза, навредите и ...
сите 222 | | | веќе видена

„Велат дека тие договори не ги признаваат и ако дојдат на власт ќе ги поништат, наместо да ги отворат и да видат што пишува во нив, дека Македонци постојат, ...
сите 324 | | | веќе видена

Ни говори Ковачевски дека имал успеси и дека се било добро и дека седеле една тивка ноќ со Стево сами и се договарале, па дури и Заев го видовме им дојде на ...
сите 538 | | | веќе видена

- Американската администрација покажа дека го прифаќа планот што претходно го претстави окупаторската влада за воената операција во Рафа, во замена за ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Државата нема да ги остави тутунарите, договорите со откупувачите ќе бидат потпишани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: