Победа на „црвено-црната“ страна на градот


Помлади пионери: Шкупи Скопје-Вардар 2:2 Стрелци на головите: Сума Кранер во 10 минута и Ајруловски (Шкупи)-Даци Еердон 37 минута и Марковски Дејан во 70 ...
| | веќе видена | слични

Помлади пионери:Шкендија- Ренова 1:о Терен во село Желино Стрелц на голот: Бесник Шабани 7 минута Шкендија: Абдулали Мевљан, Османи Ардит, Каримани Вегим, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Покрај другите изненадувања на кои јавноста сведочење вчера по Седницата на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, една интересна нова личност влегува во еден од ...
сите 95 | | | веќе видена

Врховниот суд на Република Македонија уште не ги пратил во Кривичен суд Скопје, списите за предметот „Тенк”, со кој се потврдува казна од 4 години затвор за ...
сите 142 | | | веќе видена

Би потсетил дека ВМРО-ДПМНЕ имаше три барања по однос на овие протести, првото барање да се снижи цената на струјата која што е навистина скапа во однос на ...
сите 140 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 119 | | | веќе видена

Претепан лекар или медицинска сестра во клиника, секојдневна слика во македонското здравство. Неколку дена по ред јавноста е сведок на немилите настани што се ...
сите 60 | | | веќе видена

Само што почна, прекината седницата на која треба да бидат избрани новите заменици министри. Пред нејзиниот почеток, оставка од пратеничката функција си ...
сите 163 | | | веќе видена

Лицата со оштетувања на видот бараат од државата да не им го одзема училиштето во населбата Кисела Вода каде во изминатите 66 години генерации деца учат се ...
сите 323 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Победа на „црвено-црната“ страна на градот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: