Нови паркови и дрвореди ќе го чистат Скопје


Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешната средба со архиепископот охридски и македонски, г.г. Стефан му честитал за мудроста при ...
сите 736 | | | веќе видена

ОПОЗИЦИЈАТА СО ИНТЕРПЕЛАЦИЈА ЗА СПИКЕРОТ ЏАФЕРИ Пратеничката група на ВМРо-ДПМНЕ денеска поднесе интерпелација против претседателот на Собранието, Талат ...
сите 393 | | | веќе видена

Можно е да има уште украински војници во челичарницата „Азовстал“ во украинскиот град Мариупол. Ова го вели заменик-началникот на полицијата на Доњецката ...
сите 165 | | | веќе видена

Полициски службеници од СВР Куманово вчера го лишиле од слобода Р.З.(27) од селото Слупчане, липковско, бидејќи се обидел да подигне брз кредит со податоци од ...
сите 295 | | | веќе видена

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ и универзитетска професорка Гордан Силјановска Давкова во вечерашното интервју во Тема на денот во централниот дневник на телевизија ...
сите 135 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Битола поведе постапка против две лица осомничени за кривично дело Напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста, а за ...
сите 108 | | | веќе видена

Ребалансот на Буџетот е насочен главно кон справување со економската криза, ревидирање на фискалните проекции, преструктуирање на буџетските расходи, ...
сите 229 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови паркови и дрвореди ќе го чистат Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: