Се помалку и помалку банкомати во Германија

Во Германија се поретко се вади готовина од банкоматите. Повлекувањето готовина при купување станува сè попопуларно меѓу потрошувачите во Германија. Вкупниот ...
| | веќе видена | слични

Холандските банди кои со експлозиви ограбуваат банкомати го префрлија својот фокус на Германија, објави полицијата во Хаг. Минатата година, бандите нападнале ...
| | веќе видена | слични

Останато

Kоалицијата „Европски фронт“ доставила приговор до Државната изборна комисија (ДИК) за прегласувањето на Изборното место 2101 во село Ларце во Општина Желино, ...
сите 382 | | | веќе видена

Претседателката на државата, Гордана Сиљановска – Давкова вчера на своето прво меѓународно учество на одбележувањето на ликот и делото на словенските ...
сите 185 | | | веќе видена

Откако економската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази, минатата недела даде изјава во која рече дека „доктор Нико Беќаровски е доктор од ...
сите 92 | | | веќе видена

ОВР Дебар поднесе кривична пријава против У.Ф.(63) од Дебар, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „кражба“ и „демнење“. Тој извесно ...
сите 131 | | | веќе видена

ДУИ и СДС системски го уништуваат здравството до последен ден! Незапаметен хаос владее на клиниката за хирургија, односно Универзитетската клиника ТОАРИЛУЦ. Ќе ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се помалку и помалку банкомати во Германија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: