Петровска: Партнерството со Националната гарда на Вермонт не е само пишан документ, туку подадена рака и поддршка


Во Министерството за одбрана вечерва беше одбележано 30- годишноto партнерство меѓу Армијата на Република Северна Македонија и Националната гарда на Вермонт. ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот и министер за одбрана Милош Вучевиќ денеска во Белград се сретна со началникот на Генералштабот на Армијата на Република Северна Македонија, ...
| | веќе видена | слични

На средбата, како што соопштија од  српското министерство за одбрана, на стратешко ниво биле разгледани модалитетите од важност за продолжување на успешната ...
| | веќе видена | слични
6 копии
7 копии

Припадниците на Единицата за брзо распоредување при Бирото за јавна безбедност на МВР во изминатиот период во неколку наврати учествуваа во обука од областа на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Началникот на Генералштабот на Армијата, генерал-потполковник Васко Ѓурчиновски денеска присуствуваше на состанокот на началници на Генералштабови (НГШ) на ...
| | веќе видена | слични

Началникот на Генералштабот на Армијата, генерал-потполковник Васко Ѓурчиновски денес во Загреб, Република Хрватска, со неговото прво учество на состанокот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Припадниците на Армијата на Република Северна Македонија кои се дел од мултинационалните сили на НАТО во Бугарија се на ниво на задачата, мотивирани, посветени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На интернет веќе функционира интернет-страницата „Најди ме“, која споделува податоци на македонски, албански и ромски јазик, но иако страницата постои, не е ...
сите 179 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 220 | | | веќе видена

Нема мали луѓе и големи држави, Северна Македонија размислува глобално, изјави министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски за белградска „Политика“, на ...
сите 268 | | | веќе видена

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
сите 82 | | | веќе видена

За ВМРО-ДПМНЕ лидерска средба е прифатлива за понеделник после 11 часот на која би се разговарало за конечно прецизирање на датум за избори, прифаќање на ...
сите 322 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петровска: Партнерството со Националната гарда на Вермонт не е само пишан документ, туку подадена рака и поддршка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: