Петровска ги посети припадниците на Армијата дел од силите на НАТО во Бугарија

Припадниците на Армијата на Република Северна Македонија кои се дел од мултинационалните сили на НАТО во Бугарија се на ниво на задачата, мотивирани, посветени ...
| | веќе видена | слични

Шефот на воениот комитет на НАТО, адмиралот Роб Бауер, изјави дека Алијансата почнала да се подготвува за воена конфронтација со Руската Федерација, 14 години ...
| | веќе видена | слични

Виш воен функционер на НАТО предупреди дека залихите на европската муниција се скратуваат, бидејќи Западот продолжува да испраќа големи количини воена помош за ...
| | веќе видена | слични

САД ѝ испратија 1,1 милион куршуми на Украина кои биле запленети од Иран, што се случува во периодот кога западните сојузници се жалат дека нивните залихи на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска во Варшава се сретна со нејзиниот полски колега, министерот за одбрана Мариуш Блашчак со кого разговараше ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Велика Британија и НАТО предупредија дека на западните воени сили им снемува муниција за да и дадат на Украина да се одбрани од руска инвазија, јави Би-Би-Си. ...
| | веќе видена | слични

Земјите членки на НАТО почнале подготовки за конфронтација со Русија и враќање на принципите за колективна одбрана од глобален противник од 2008-ма. Точно 14 ...
| | веќе видена | слични

За Македонија прв приоритет е вложувањето во одбраната и градењето на капацитетите на Лесната пешадиска баталјонска група како наша НАТО цел на способност, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Огромен интерес предизвика најавената пресконференција на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Новинарски екипи од земјава но и од светот се ...
сите 595 | | | веќе видена

Министерството за здравство во Газа предводено од Хамас соопшти дека 21 лицe е убиеено во првите неколку часа од истекот на примирјето меѓу Израел и Хамас и ...
сите 381 | | | веќе видена

Денеска беа ослободени две жени, жителки на Израел, киднапирани на 7 октомври, за време на вооружениот напад изведен од Хамас. Израел објави дека тоа се ...
сите 230 | | | веќе видена

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок во пресрет на состанокот на НАТО во Брисел изјави дека намалувањето на вниманието на јавноста од ...
сите 105 | | | веќе видена

Помошник-државниот секретар на САД за Европа и Евроазија, Џејмс О’Брајан во интервју за „360 степени“ на МРТ 1 вели дека е важно Северна Македонија да ...
сите 372 | | | веќе видена

Викендов во Македонија значителен пораст на дневните температури Денеска во текот на целиот ден нѐ очекува променливо облачно време со подолги сончеви периоди, ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петровска ги посети припадниците на Армијата дел од силите на НАТО во Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: