Меџити: За Клинички центар заинтересирани англиска и турска компанија

Министерот за здравство Фатмир Меџити по повод 100 дена од стапувањето на министерската функција рече дека проектот за Клиничкиот центар бил негов приоритет. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Поранешниот премиер Никола Груевски кој доби азил во Унгарија, бара да бидат објавени докази дека тој имал тајна комуникација со Владата за уставните измени. ...
сите 161 | | | веќе видена

На 18.09.2023 во 03.50 часот на Граничниот премин Стар Дојран, полициски службеници го лишиле од слобода Е.И.(56) од Република Турција, затоа што при пасошка ...
сите 412 | | | веќе видена

На политичката сцена во земјата има два спротивни концепти – на ДПМНЕ, кој е за изолација и на СДСМ, кој е за членство во ЕУ, велат од Социјалдемократскиот ...
сите 118 | | | веќе видена

Лидерот на Достоинство и директор на ЦУК, Стојанче Ангелов во моментов не верува дека постои пратеник од ВМРО-ДПМНЕ кој што би гласал за уставни измени. Тој не ...
сите 81 | | | веќе видена

Протестен марш во организација на Независниот синдикат на судска администрација се одржува попладнево во Скопје. Маршот започна од пред платото на Основен ...
сите 96 | | | веќе видена

Познато е многу одамна во правната теорија и криминолошката наука на ниво на аксиом дека најголемиот дел од луѓето го почитуваат законот не затоа што се плашат ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меџити: За Клинички центар заинтересирани англиска и турска компанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: