Хонда убедени дека ќе имаат силен мотор и покрај паузата

Роб Маршал, еден од главните инженери на Ред Бул ќе стане технички директор во Мекларен по обемното реструктуирање на техничкиот оддел во Вокинг. Маршал ќе ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заемната определба да се вложува во перспективите за македонистиката во Полска дава конкретни резултати. По одбележувањето на јубилејот 35 години Лекторат по ...
сите 84 | | | веќе видена

Партијата „Левица“ со обвинувања за тоа кој го кочи европскиот пат на земјава. „ Извештаите на Европската комисија за напредокот на Република Македонија во ...
сите 275 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, денеска, на покана на турските власти, во Анкара присуствуваше на свечена церемонија на стапување на должност на претседателот ...
сите 252 | | | веќе видена

Владините одлуки за замрзнување на цените не беа соодветни, не го дадоа очекуваниот ефект и освен тоа беа привремено решение, реагиаат граѓаните во анкетата ...
сите 195 | | | веќе видена

Холандскиот експерт за Балканот и екс дипломат во регионов Раиниер Јаарсма смета дека последната анкета на ИПИС (Институт за политички истражувања Скопје на ...
сите 347 | | | веќе видена

Ковачевски кој што нема никаков авторитет во својата партија и во владата на ДУИ е потполно заборавен и запоставен, истиот не може да донесе ниту една одлука ...
сите 182 | | | веќе видена

Градоначалникот на Кавадарци,Митко Јанчев, на социјалните мрежи се огласи со информации околу активностите на службите на општината, околу сузбивање на ...
сите 53 | | | веќе видена

Претседавачот со ОБСЕ, министерот Бујар Османи, објави план во девет чекори за деескалација и нормализација на тензиите на северот на Косово. Планот е во ...
сите 603 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хонда убедени дека ќе имаат силен мотор и покрај паузата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: