НОВ КРИПТО СКАНДАЛ, ВЛАДИНИ ФУНКЦИОНЕРИ ГУБАТ ЦЕЛИ ЗАШТЕДИ: Инвестирале во апликацијата „iEarn Bot“

Илјадници луѓе ги загубиле заштедите откако инвестирале во апликација за тргување со криптовалути наречена „iEarn Bot“, а експертите кои ја истражувале ...
| | веќе видена | слични

Поради прекинатите синџири на снабдување, зголемените транспортни трошоци и геостратешките поместувања, во тек е трендот на враќање на големите западни ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Се верува дека илјадници луѓе ги загубиле своите заштеди откако инвестирале во апликација за тргување со криптовалути наречена „iEarn Bot“. Експертите кои ја ...
| | веќе видена | слични

Останато

Две спротивставени верзии се пласираат за инцидентот во кој американски воен дрон се урна во Црно Море на 14 март. Американската, која тврди дека уривањето на ...
сите 172 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека не е чесно ова што т.н. огнена група му го прави на лидерот на ДУИ Али Ахмети, кој, како што кажа, 20 ...
сите 25 | | | веќе видена

Меѓународниот кривичен суд (МКС) во Хаг во петокот издаде налог за апсење на рускиот претседател Владимир Путин, обвинувајќи го дека е одговорен за воените ...
сите 214 | | | веќе видена

Голема разлика меѓу работоспособното население и активното население покажуваат бројките кои ги објавува Државниот завод за статистика. Податоците говорат дека ...
сите 174 | | | веќе видена

„Југословенско сценарио“ може да се случи во Украина ако Британија испрати оружје со осиромашен ураниум, коментираше рускиот министер за одбрана, Сергеј Шојгу, ...
сите 118 | | | веќе видена

Руската амбасада во САД синоќа соопшти дека Су-35 ги пресретнал американските бомбардери Б-52 кои летале кон руската граница. Руската државна новинска агенција ...
сите 32 | | | веќе видена

И покрај суровоста и омразата што ги шири режимот на рускиот претседател Владимир Путин, Украина продолжува да му се спротивставува на агресорот - и е ...
сите 66 | | | веќе видена

Процесот на зачленување во ЕУ не е процес на еден човек, ниту на една политичка партија, ниту е процес на една влада, туку тоа е обврска и одговорност и на ...
сите 305 | | | веќе видена

Еден ден откако француската Влада го преживеа гласањето за недоверба поради најавената реформа на пензискиот систем, францускиот Парламент со големо мнозинство ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НОВ КРИПТО СКАНДАЛ, ВЛАДИНИ ФУНКЦИОНЕРИ ГУБАТ ЦЕЛИ ЗАШТЕДИ: Инвестирале во апликацијата „iEarn Bot“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: