Приходот од извоз на Газпром може да падне за 50% во 2023 година

Индија формираше комисија од официјални лица за да го процени влијанието на зголемените температури врз родот на пченицата, додека метеоролошката служба ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тимот на Генерали Инвестментс подготви резиме за актуелните настани кои влијаат врз пазарите на капитал. Јануарската и нфлацијата во САД падна помалку од ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 7 минути Волстрит во вторникот го забележа својот најлош учинок во годината, при што главните одредници завршија додека инвеститорите го ...
| | веќе видена | слични

Откако минатата година Западот ѝ го сврте грбот поради војната во Украина, Москва успеа да го пренасочи својот моќен извоз на нафта во Азија, да го промени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одлуката за формирање на работна група ја донесе Централниот одбор на партијата а со неа ќе раководи генералниот секретар Миле Зечевиќ Вардарски. Од ВМРО ДПМНЕ ...
сите 1032 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити по повод 100 дена од стапувањето на министерската функција рече дека проектот за Клиничкиот центар бил негов приоритет. ...
сите 251 | | | веќе видена

Од Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја пренесуваат хидролошката информација од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). „Под влијание на влажна и ...
сите 217 | | | веќе видена

Жената која се преврте со автомобилот на кров во тунелот кај Демир Капија, починала од здобиените повреди. Таа имала 47-години и била сама во автомобилот марка ...
сите 147 | | | веќе видена

Пентагон денеска најави дека ќе обезбеди дополнителни 2,1 милијарди долари долгорочна помош за оружје за Украина. Новиот пакет помош ќе вклучува финансирање за ...
сите 100 | | | веќе видена

РЕАКЦИИ ЗА ИЗЈАВАТА НА МЕЏИТИ Откако министерот за здравство, Фатмир Меџити изјави дека жителите на Косово ќе плаќаат исти цени како и македонските државјани, ...
сите 78 | | | веќе видена

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп, републиканскиот кандидат за реизбор следната година, е обвинет по 37 точки од обвинението за незаконско ...
сите 80 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приходот од извоз на Газпром може да падне за 50% во 2023 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: