СЕ ПЛАШАМ, УШТЕ НИ СЕ ЗАКАНУВААТ - Се огласи сопругата на ранетиот Србин: Немам кому да се обратам во Митровица

Ана Делевиќ, сопругата на ранетиот Миљан Делевиќ, изјави дека се плаши за безбедноста на своето семејство бидејќи таа и нејзиниот сопруг, кој денеска беше ...
| | веќе видена | слични

Жителите на Липнички Шор во Србија се во шок по смртта на браќата Милан (47) и Милислав (49) Максимовиќ, на разлика од само еден час. Милан ненадејно почина во ...
| | веќе видена | слични

 „Местото на жената е дома“ – вели оваа мајка на 2 деца, која не оди на работа и на социјалните мрежи отворено се залага за тоа мајките да се сконцентрираат ...
| | веќе видена | слични

 „Добар ден!“, „Довидување!“, „Дојдете напред имате уште две слободни места“, „Пред нас е автобусот со број 48, ако некому му треба да го стигнам!“ – ова се ...
| | веќе видена | слични

Милан Лаќа Радуловиќ ненадејно почина во декември во Израел, на 36-годишна возраст, а иако не се знае точниот датум на неговата смрт, неговото семејство и ...
| | веќе видена | слични

Јована Врањеш денес има 13 години, но преживеала повеќе трагедии отколку некој за цел живот. Остана без брат, баба, вујко и на крај без татко и мајка, сама на ...
| | веќе видена | слични

Кога во 2019 година на социјалните мрежи во Србија се појави признание на жена која се омажила за својот свекор, никој не можеше да поверува дека такво нешто е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Девет пожарникари од Кавадарци ги прават последните подготовки и во најскоро време заминуваат да помогнат во реонот зафатен од земјотрес во Турција. Оваа ...
сите 447 | | | веќе видена

Виктор Стојанов, претседателот на бугарската фондација „Македонија“, веднаш по случувањата на македонско-бугарската граница на 4 февруари кога тројца бугарски ...
сите 252 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави фотографија од лидерот на НСДП и потпретседател на Собранието Горан Мисовски на која се гледа како тој прави прекршок. ...
сите 170 | | | веќе видена

Лидерот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари денеска се сретнал со амбасадорот на Бугарија во земјава Ангел Ангелов, на која, како што соопшти, истакнал ...
сите 128 | | | веќе видена

Изминативе денови има добар прогрес во преговорите со Алијансата за Албанците во делот на програмските определби и кадровското екипирање, изјави премиерот ...
сите 278 | | | веќе видена

Сите полициски службеници кои во саботата се погрижија за достојно чествување на 151 година од раѓањето на великанот Гоце Делчев, ќе бидат наградени со додаток ...
сите 188 | | | веќе видена

Неколку дена по последниот испад кон новинар од страна на државен функционер, повторно се соочуваме со случај каде на прашање од новинарот Сенат Зулбеари ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЕ ПЛАШАМ, УШТЕ НИ СЕ ЗАКАНУВААТ - Се огласи сопругата на ранетиот Србин: Немам кому да се обратам во Митровица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: