КОСОВСКИ АНАЛИТИЧАР: Албин Курти ќе поднесе оставка после 17 февруари?

Аналитичарот Дризан Шаља изјави дека премиерот на Косово Албин Курти најверојатно ќе поднесе оставка по 17 февруари, односно по годишнината од прогласувањето ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот министер за надворешни работи и координатор за дијалог со Србија Скендер Хисени вели дека косовската претседателка Вјоса Османи и премиерот Албин ...
| | веќе видена | слични

Сегашната ситуација потсетува на танцот на Курти и Вучиќ, едниот вели дека ќе направи нешто, а другиот прави и на крајот и двајцата се повлекуваат. Никој не ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Шефот на европската дипломатија, Жозеп Борел, денеска во Брисел изјави дека прифаќањето на предлозите претставени од претставниците на „големата петорка“ во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Девет пожарникари од Кавадарци ги прават последните подготовки и во најскоро време заминуваат да помогнат во реонот зафатен од земјотрес во Турција. Оваа ...
сите 448 | | | веќе видена

Виктор Стојанов, претседателот на бугарската фондација „Македонија“, веднаш по случувањата на македонско-бугарската граница на 4 февруари кога тројца бугарски ...
сите 284 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави фотографија од лидерот на НСДП и потпретседател на Собранието Горан Мисовски на која се гледа како тој прави прекршок. ...
сите 170 | | | веќе видена

Лидерот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари денеска се сретнал со амбасадорот на Бугарија во земјава Ангел Ангелов, на која, како што соопшти, истакнал ...
сите 253 | | | веќе видена

Изминативе денови има добар прогрес во преговорите со Алијансата за Албанците во делот на програмските определби и кадровското екипирање, изјави премиерот ...
сите 253 | | | веќе видена

Сите полициски службеници кои во саботата се погрижија за достојно чествување на 151 година од раѓањето на великанот Гоце Делчев, ќе бидат наградени со додаток ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОСОВСКИ АНАЛИТИЧАР: Албин Курти ќе поднесе оставка после 17 февруари?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: