КОИ ДРЖАВИ СЕ ШАМПИОНИ ВО ИНФЛАЦИЈА: Македонија води меѓу балканските соседи

Време зa читање: 4 минути Инфлацијата расте скоро насекаде во 2022 година. Геополитичките тензии предизвикуваат високи енергетски трошоци, додека прекините од ...
| | веќе видена | слични

Непоколебливата определба на централните банки да ги зголемат каматните стапки е навистина извонредна. Во име на скротување на инфлацијата, тие намерно тргнаа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Американската централна банка Federal Reserve (Fed) ги зголеми каматните стапки со побавно темпо отколку во претходниот период, како што и се очекуваше на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Од својот врв во средината на септември, индексот на американскиот долар доживеа фаза на депрецијација поради намалувањето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американската централна банка (ФЕД) ја зголеми референтната каматна стапка за половина процентен поен, побавно во однос на претходните зголемувања, но со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не знам кој ќе биде мојот наследник и дали има нешто дефинитивно. Дневната политика никогаш не сум ја следел, затоа што имаме многу ангажмани во Министерството ...
сите 218 | | | веќе видена

Објавата преку која основачот на бугарската фондација „Македнија“, Виктор Стојанов, нуди 200 евра во замена за идентитетот на полицаецот од граничниот премин ...
сите 247 | | | веќе видена

„Рано наутро тргнав од Истанбул за Адана, на пат од илјада километри, сега имам уште околу 200 километри пред мене. Има сообраќајни незгоди на патот, искршени ...
сите 314 | | | веќе видена

Врнежите од дожд и формирањето снежна покривка на повисоките места мината недела, позитивно ќе влијаат на есенските посеви зашто количеството воден талог ќе ...
сите 212 | | | веќе видена

Синоќа на Извршниот одбор на СДСМ меѓу сопартијците и премиерот Димитар Ковачевски биле изнесени стравувања од „албанизација“ на Владата, според информациите ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОИ ДРЖАВИ СЕ ШАМПИОНИ ВО ИНФЛАЦИЈА: Македонија води меѓу балканските соседи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: