Бесими: Меѓу приоритетните проекти е железничкиот дел од Коридорот 8

2 копии

Не двоумете се да инвестирате во вашата конкурентност. Тоа можеби не е ваш приоритет во однос на приоритетните задачи меѓутоа сепак кога станува збор за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тркалезна маса за Програмата за поддршка на конкурентноста на малите и средните претпријатија (МСП) во Македонија денеска ќе се одржи во Скопје во организација ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Министерот за финансии Фатмир Бесими денеска оствари средба со новата амбасадорка на САД во земјава Анџела Прајс Агелер, на која беше истакнато дека одличните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На средбата министерот Бесими и посака добредојде и успешен мандат на амбасадорката со уверување за натамошно зајакнување на соработката и поддршката на САД во ...
| | веќе видена | слични
7 копии
повеќе

Останато

Ние како ВМРО-ДПМНЕ ќе направиме се за чесно, достоинствено да се прослави роденденот на Гоце Делчев на 4 февруари, рече Александар Пандов, прв човек на ...
сите 735 | | | веќе видена

Откако ќе завршат преговорите помеѓу СДСМ и Алијанса за Албанците ќе разговараме за останување или напуштање на владината коалиција. Ние сме за компромис и ...
сите 341 | | | веќе видена

„Индексот на перцепција на корупцијата 2022“ е уште една независна потврда на она што Алијансата за Албанците постојано го осудува. Во последното мерење на ...
сите 70 | | | веќе видена

Амасадорот на ЕУ, Дејвид Гир вели дека сите земји кои сакаат да се придружат на ЕУ, треба да ги применуваат стандардите за човекови права. Тоа се очекувањата, ...
сите 272 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 304 | | | веќе видена

Русија преку својата амбасада во Скопје упати реакција до министерот за надворешни работи Бујар Османи да не шири изјави дека Русија го поттикнува соседскиот ...
сите 202 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бесими: Меѓу приоритетните проекти е железничкиот дел од Коридорот 8

Од:
До кого (е-маил):
Порака: