Казна затвор од 15 години за неготичанецот што до смрт ја претепа вонбрачната партнерка

Петнаесет години затвор доби П.Н. од Неготино за кривично дело тешка телесна повреда со смртни последици, известија од Основниот суд Кавадарци. Обвинетиот, на ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Основното јавно обвинителство Скопје, по спроведена претходна постапка, поднесе обвинителен предлог против 33-годишен скопјанец, кој се товари за кривично дело ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Основното јавно обвинителство Струга донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично ...
| | веќе видена | слични

Македонски државјанин е уапсен и обвинет откако бил фатен како превезува 15 мигранти во Бугарија. -По барање на Окружното обвинителство во Софија, Окружниот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

По барање на Окружното обвинителство во Софија, судот го задржа во притвор македонски државјанин кој се сомничи дека илегално им помагал на странци да влезат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Истражна постапка за убиство во обид, жител на Велешта застрелан за долг од 2.000 евра Александра Спасеска 28.11.2022 / 13:56 Хроника Основното јавно ...
| | веќе видена | слични

Македонски државјанин минатата недела бил приведен во Софија под сомнение за шверцување мигранти, а на барање на окружното обвинителство, одреден му е притвор ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска се одбележува Меѓународниот ден за борба против корупцијата – 9-ти декември. Премиерот Димитар Ковачевски испрати јасна порака дека Владата има ...
сите 200 | | | веќе видена

Државните награди „Св. Климент Охридски“ за 2022 година за долгогодишни остварувања во областа на воспитанието, образованието, културата, уметноста, ...
сите 200 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 853 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 63 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Казна затвор од 15 години за неготичанецот што до смрт ја претепа вонбрачната партнерка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: