„ВОЗДУШНИОТ ПАТ НА СВИЛАТА“ ЈА ЗАЈАКНУВА КИНЕСКО-ЕВРОПСКАТА ТРГОВИЈА: Се прави транспорт на повеќе од 200 видови стока

Товарот се истоварува од чартер лет на Cargolux Airlines International на аеродромот Женгжу, провинцијата Хенан (CHINA DAILY) Брзиот раст на „Воздушниот пат на ...
| | веќе видена | слични

Публиката на стадионот Ал Бајт со нетрпение го очекува отворањето на турнирот од Светското првенство во 2022 година помеѓу домаќинот Катар и Еквадор во недела ...
| | веќе видена | слични

Пекинг во вторникот ги додели најновите дозволи за автономно возење на двајца оператори со роботакси - Baidu Inc и Pony.ai - кои за прв пат овозможуваат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Приватните превозници остануваат на блокадите и ноќеска. Автобуси се паркирани на крстосницата кај ТЦ „Мавровка“, на крстосницата кај Црвен крст и на ...
сите 355 | | | веќе видена

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 378 | | | веќе видена

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 45 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги ИЗбираше своите раководни тела Младен Чадиковски повторно е избран за претседател на Здружението на новинарите ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„ВОЗДУШНИОТ ПАТ НА СВИЛАТА“ ЈА ЗАЈАКНУВА КИНЕСКО-ЕВРОПСКАТА ТРГОВИЈА: Се прави транспорт на повеќе од 200 видови стока

Од:
До кого (е-маил):
Порака: