Новата премиерка на Италија: Веднаш повлечете го Орденот на Италијанската Република од Маршал Тито

Џорџо Мелони се чини дека ќе стане првата жена премиер на Италија на чело на најдесничарската италијанска влада од Втората светска војна, откако нејзината ...
| | веќе видена | слични

Член на владеачката коалицијата предводена од СДСМ ја прогласи идната италијанска премиерка Џорџа Мелони за фашистка. Истовремено лидерот на партијата ,,Поен” ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
| | веќе видена | слични

Иако во јавноста застапува цврсто десничарски ставови, Џорџија Мелони живее во вонбрачна заедница и приватно има многу либерални животни принципи.Идната ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Мицкоски се огласи на својот профил каде што го обелодени трошењето на ЕСМ Продолжува увозот на струја, продолжуваат “хероите” на Владата со авансно плаќање, ...
сите 196 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски оствари средба со Сојузната министерка за ЕУ и Устав на Република Австрија, Каролин Едштадлер во рамки на работната ...
сите 47 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новата премиерка на Италија: Веднаш повлечете го Орденот на Италијанската Република од Маршал Тито

Од:
До кого (е-маил):
Порака: