Вучиќ донесе нова американска инвестиција: Во Србија ќе се произведуваат електрични џипови и камионети

Претседателот Вучиќ најави нова американска инвестција во Србија. Станува збор за компанијата „Ривиан“. Ќе се произведуваат електрични теренски возила и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

Премиерот Димитар Ковачевски во одговор на пратеничко прашање за енергетската криза истакна се водат интензивни преговори со странство да се обезбеди ...
сите 534 | | | веќе видена

„Знаете дека можете да сметате на нашата верна поддршка во интерес на слободата на украинскиот народ. Бидете силни и зачувајте ја својата непоколеблива вера!“ ...
сите 140 | | | веќе видена

Со оглед на зачестените инциденти, очигледно неопходна е поголема/зајакната контрола на јавните места, како и во јавниот превоз од страна на екипи на МВР, ...
сите 35 | | | веќе видена

На прашање од Ковачки дали ќе се поништи огласот за професионални војници, министерката за одбрана Славјанка Петровска одговори оти нема потреба да има ...
сите 105 | | | веќе видена

Д(у)иктатурата е предизвик на ДУИ и целото општество и држава. Со вакво ДУИ, понатаму ќе се засили д(у)иктатурата во државата и понатамошно останување на вакво ...
сите 129 | | | веќе видена

На 28.09.2022 во 09.25 часот во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје – ЕВР Ѓорче Петров, Одделение за криминалистички работи го лишиле од слобода ...
сите 315 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вучиќ донесе нова американска инвестиција: Во Србија ќе се произведуваат електрични џипови и камионети

Од:
До кого (е-маил):
Порака: