Николоски: Македонија се ближи кон енергетски колапс и банкрот, владата нема план за справување, ако компаниите продолжат да плаќаат скапа струја ќе затворат и ќе нема кој да дава плати


Би сакал да најавам дека почнуваме една сериозна теренска активност како политичка партија, еве денес сме во посета на Битола каде навистина се реализираат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По повод одбележување на 8 септември – Денот на независноста на државата, владина делегација предводена од премиерот Димитар Ковачевски утрово положи цвеќе на ...
| | веќе видена | слични

„Криминалот е атрибут и нешто што ја следи континуирано оваа Влада и гледаат да направат криминал во се, значи нема поле каде што нема криминал. Криминалот во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

По повод одбележување на 8 Септември – Денот на независноста на државата, делегација на ВМРО-ДПМНЕ предводена од потпретседателот Александар Николоски, утрово ...
| | веќе видена | слични

На денот на независноста на Република Македонија, 8 Септември, веројатно во желба да се употреби „компромисно име“ на државата чија независност се чествува, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По повод 8 Септември – Денот на независноста, делегација од Кабинетот на претседателот на Република Северна Македонија во состав од генералниот секретар на ...
| | веќе видена | слични

31 година независна Македонија е вековен сон на македонскиот народ. Под голем удар во овие години, но ќе ја сочуваме и изградиме во модерна, економски напредна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со низа пригодни свечености, под слоганот „Обединети во слободата“, денеска Република Северна Македонија го одбележува Денот на независноста - 8 Септември, ...
| | веќе видена | слични

– По повод одбележувањето 31 годинa од независноста на Република Северна Македонија, собраниска делегација, предводена од потпретседателот Горан Мисовски, ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако беше намалена цената на лебот на 33 денари, поевтинија тестенините и млечните производи, а пред престојните празници се замрзна и цената на јајцата. ...
сите 214 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Секој од судиите кои учествуваа во застарувањето на овој и сите други случаи на високи функционери е криминалец на исто рамниште со Мијалков. Се додека не се ...
сите 139 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 89 | | | веќе видена

Австрија изразува постојана и силна поддршката за евроинтеграцискиот процес на Северна Македонија, но од самата земја зависи кога ќе ги почне следните чекори ...
сите 342 | | | веќе видена

Русија ќе продолжи да ги информира Соединетите држави за нивните ракетни тестови и покрај суспензијата на учеството во Новиот договор СТАРТ за ограничување и ...
сите 229 | | | веќе видена

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката ...
сите 100 | | | веќе видена

Утринава во Македонија беа измерени навистина невообичаено ниски температури на воздухот, и тоа невообичаено ниски за крај на месец март, објави метеорологот ...
сите 215 | | | веќе видена

Власта се обидува да создаде перцепција дека ВМРО-ДПМНЕ е антизападна и антиЕУ затоа што не се согласува со францускиот предлог и уставните измени како што се ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николоски: Македонија се ближи кон енергетски колапс и банкрот, владата нема план за справување, ако компаниите продолжат да плаќаат скапа струја ќе затворат и ќе нема кој да дава плати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: