Народната банка го објави Поимникот на термини од областа на банкарското и централнобанкарското работење

Во рамки на активностите за финансиска едукација, Народната банка изработи Поимник на термини од областа на банкарското и централнобанкарското работење.Со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Поранешниот директор на ЈП Градски паркинг-Скопје, Бојан Христовски, алармираше Градот Скопје да ја прифати неговата неотповиклива оставка и да назначи нов ...
сите 410 | | | веќе видена

На 20.09.2022 во временскиот период од 10.00 до 13.00 часот од страна на Одделението за криминалистичка полиција при СВР Битола во содејство со инспектори од ...
сите 648 | | | веќе видена

Џафери како претседател си има преземено малку поголема моќ од она што реално му го дава Уставот и законите, вели пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Бране ...
сите 532 | | | веќе видена

– Немам контакт со никого и со ниту еден политички лидер, поранешен и сегашен, надвор од професијата што ја работам во Град Скопје. Вака одговори скопската ...
сите 243 | | | веќе видена

„Осми ден трае молкот од ВМРО-ДПМНЕ за евентуалната позврзаност на шпицниот градоначалник Христијан Мицкоски со спорниот тендер од 136 милиони евра за ...
сите 195 | | | веќе видена

Како што се ближи грејната сезона, така се повеќе се поставува прашањето дали ќе има рестрикции на струја во земјава. Властите засега убедуваат дека нема да ...
сите 147 | | | веќе видена

„Димитар Ковачевски не само што е дезертер, туку е и лажов. Тоа се докажа со неговите контрадикторни изјави во кои еднаш вели дека воениот рок не го служал ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Народната банка го објави Поимникот на термини од областа на банкарското и централнобанкарското работење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: