Украина договори 5 милијарди долари заем од ММФ

Јован АНДОНОВСКИ ЗАМЕНИК НАРОДЕН ПРАВОБРАНИТЕЛ Согласно Законот за осигурување на штедни влогови, Фондот е управуван преку Управен одбор и директор (член 30). ...
| | веќе видена | слични

Во обраќање со наслов ,, Скандалозно – дали депозитите во банките се навистина осигурани?”, заменикот народен правобранител Јован Андоновски предупредува дека ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Контролирањето и замрзнувањето на цените на различните прехранбени производи, струја, комунални и други услуги, со цел да се намали потрошувачкиот револт, ја ...
| | веќе видена | слични

Останато

Панчо од ДНК, кој важи за голем фудбалски фан, отворено ја критикуваше Фудбалската федерација откако Македонија загуби од Грузија и Бугарија и заврши на ...
сите 458 | | | веќе видена

Италијанската крајнодесничарска партија „Италијански браќа“, на чело со Џорџа Мелони, на последните избори во Италија освои 26 отсто од гласовите, а нејзината ...
сите 176 | | | веќе видена

Истовремено со најавата за мобилизацијаво Русија Путин ветил дека ќе изврши нуклеарен напад. Рускиот претседател Владимир Путин прогласил мобилизација во ...
сите 337 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Денеска во 12:15 часот во СВР Тетово пријавено е дека на магистралниот пат Гостивар-Кичево, во близина на Новоселски мост, товарно возило „мерцедес“ со ...
сите 263 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Украина договори 5 милијарди долари заем од ММФ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: