Над 95 илјади граѓани се откажале од државјанството на БиХ

3 копии
3 копии

Десетгодишно девојче од селото Видовиќи (Херцеговина) почина синоќа во Универзитетската клиничка болница Мостар откако врз неа паднало дрво, пишува „Аваз“. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 168 | | | веќе видена

Наместо да се слави мултиетничкиот карактер, што е еден од главните столбови на Рамковниот договор, синоќешната прослава на 21-годишнината од неговото ...
сите 194 | | | веќе видена

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Тетово, 21 литар на метар квадратен, а најмалку во Скопје-Зајчев Рид, Демир Капија, Дојран и Берово, еден ...
сите 232 | | | веќе видена

Ружди (75) беше тешко повреден откако беше избоден со нож на сцената на настан во државата Њујорк. Сега може да дише без помош. Тој со години се соочува со ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Над 95 илјади граѓани се откажале од државјанството на БиХ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: