ГАСОТ НАДМИНА 1.900 ДОЛАРИ: Економската катастрофа во Европа е речиси неизбежна

Цената на гасот во Европа денеска надмина 1.900 долари за 1.000 кубни метри, првпат од 9 март годинава, покажуваат податоците на лондонската берза ICE. Цената ...
| | веќе видена | слични

Руски Газпром синоќа соопшти дека не може да гарантира дека гасоводот „Северен тек“ преку кој се доставува гас во Европа ќе може добро да работи.Компанијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Отворањето на гасоводот Северен тек 1 по ремонтот зависи од Западот, а не од Русија, изјави во четвртокот претставничката на Кремљ Марија Захарова, додека ...
| | веќе видена | слични

Судбината на Европската унија и нејзината валута ќе се решава на 21 јули. Ова го предвидуваат аналитичарите на кинеското издание Сина. Овој ден – 21-ви, Европа ...
| | веќе видена | слични

ЕУ се подготвува да објави нова рунда санкции против Русија во следната недела. Се очекува увозот на руско злато да биде забранет и „да се затворат постојните ...
| | веќе видена | слични

„Путин е подготвен драстично да го намали снабдувањето со гас и нафта во секое време“, смета економскиот аналитичар на британски Амброуз Еванс-Причард.Како ...
| | веќе видена | слични

Деновиве се остваруваат најлошите кошмари, земјите од Европската унија почнаа да крадат гас од посиромашните земји во светот поради недостиг. Дефицитот на гас ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 135 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 127 | | | веќе видена

Петнаесет лица се соочуваат со пријави за учество во тепачка. Петнасетина лица од Гостивар и околните села за два дена се уапсени поради учество во масовна ...
сите 272 | | | веќе видена

Преку одговорните, ефикасни мерки и политики на Владата предводена од СДСМ, македонската економија станува атрактивна за сериозни, големи странски инвестиции. ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГАСОТ НАДМИНА 1.900 ДОЛАРИ: Економската катастрофа во Европа е речиси неизбежна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: