Норвешка: Откриен идентитетот на осомничениот за нападот во барот во Осло

Норвешкиот суд го откри идентитетот на осомничениот за нападот во барот во Осло. 42-годишниот Занијар Матапур со потекло од Иран бил радикален исламист со ...
| | веќе видена | слични

Норвешката полиција денеска објави дека настаните на Парадата на городста треба да се одложат, повикувајќи се на безбедносни причини по смртоносното дивеење на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вчера во 17.00 часот во тетовско Слатино, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 37-годишниот Џ.А. од ова село, кој работејќи со багер околу ...
сите 332 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Шпицниот градоначалник Мицкоски, градоначалничката на Скопје Данела Арсовска и локалната власт во Град Скопје предводена од ВМРО-ДПМНЕ да излезат и да им се ...
сите 280 | | | веќе видена

Властите на секој од четирите региони – Луганск, Доњецк, Херсон и Запорожје – потврдија дека меѓу 96 и 98 отсто од гласачите гласале „за“ припојување кон ...
сите 195 | | | веќе видена

Вчера во 22.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Ферид Бајрам“ две лица физички го нападнале вработениот и одзеле пари ...
сите 300 | | | веќе видена

„Се чини дека Русија повторно концентрира луѓе и опрема во близина на својата граница спроти Харков за можен нов напад врз вториот по големина град во ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Норвешка: Откриен идентитетот на осомничениот за нападот во барот во Осло

Од:
До кого (е-маил):
Порака: