Како изгледа фотографирање на ледените брегови на Илулисат на Гренланд, на температури под нулата

По многубројните ограничувања за патување и откажување на летовите, Јероен ван Нивенхов конечно го оствари својот сон и слета на Гренланд за да ги фотографира ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот фотограф Станислав Сеник направил серија фотографии од млади украински матуранти што позирале меѓу урнатините на својата земја. На фотографиите се ...
| | веќе видена | слични

За жал, генерацијата ученици што завршија оваа година во Украина нема да го паметат по убаво крајот на учебната година. Фотографија на матуранти кои позираат ...
| | веќе видена | слични

Останато

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 175 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 231 | | | веќе видена

Бугарскиот историчар Наум Кајчев, вели дека македонската наука сега ќе мора да ги прифати тезите кои преовладуваат во бугарската историја, барем што се ...
сите 233 | | | веќе видена

Некако со ковидот немам среќа, пред две години и сега сум заразен со вирусот и тоа ме попречува во мојот ангажман. Но, сигурен сум и верувам дека бројот на ...
сите 218 | | | веќе видена

– Итно е неопходно да се дозволи да се изврши инспекција на Меѓународната агенција за атомска енергија и да се гарантира повлекување на сите руски сили, рече ...
сите 243 | | | веќе видена

Писателот Салман Ружди е буден и комуницира со истражителите, но ќе треба да остане хоспитализиран поради сериозни повреди по нападот со нож во петокот во ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како изгледа фотографирање на ледените брегови на Илулисат на Гренланд, на температури под нулата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: