БЕСА ќе ја поддржи интерпелацијата: „Џафери нема кредибилитет да си ја врши должноста“


Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ најави дека ќе поднесе интерпелација за собранискиот спикер Талат Џафери по синоќешната „драма“ во Собранието, кога ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски во емисијата „Само интервју“ на Телевизија Канал 5 истакна дека сите мерки кои Владата преводена од СДСМ ги презела ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Ние од пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата никако нема да дозволиме да поминат закони кои што имаат фалинки и кои што имаат недостатоци се со цел ...
| | веќе видена | слични

Во време кога се наоѓаме во најголемата економска криза и кога има војна во Европа, најмалку се потребни предвремени парламентарни избори, кои во моментов не ...
| | веќе видена | слични

Дел од мерките ќе бидат продолжени до крајот на годината, а дел ќе се редизејнираат, со цел во периодот што претстои да бидат насочени кон поддршка на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски во гостување во „Само интервју“ за Канал 5 рече дека институциите се функционални, парламентарното мнозинство е стабилно, имаме 64 ...
| | веќе видена | слични

Воопшто не се каам за зголемувањето на минималната плата, пред 4 години беа потребни 4,5 плати за една потрошувачка синдикална кошница а сега се потребни 2, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ако велите дека се скапи изборите и дека тоа е една од причините зошто ние не одиме на избори , ова веднаш би сакала да го демантирам со една ваша постапка ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Македонија Димитар Ковачевски во „Само интервју“ на Канал 5 истакна дека со последната владина одлука еден дел од мерките ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата Ковачевски во „Само интервју“ на Канал 5 истакна дека мора да сме одговорни не само кон граѓаните туку и во однос на буџетот, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 170 | | | веќе видена

Стручните лица кои ги контактираше „Фактор“ за мислење во врска со потпишаниот договор на Владата со „НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ за фабрика во индустриската зона во ...
сите 144 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ побара од Владата на СДСМ и ДУИ, да се извини за исвиркувањето на прославата за Рамковниот договор, што настана во моментот кога ...
сите 92 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 298 | | | веќе видена

Македонскиот ПЕН-центар со длабока индигнација и згрозеност го осудува бруталниот напад врз светски познатиот автор Салман Ружди, кој целото свое дело и живот ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БЕСА ќе ја поддржи интерпелацијата: „Џафери нема кредибилитет да си ја врши должноста“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: