Панова: Власта избегнува предвремени парламентарни избори, заради тоа што е свесна дека ќе изгуби


„Ние од пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата никако нема да дозволиме да поминат закони кои што имаат фалинки и кои што имаат недостатоци се со цел ...
| | веќе видена | слични

Денеска поради отсуството на опозицијата собранискиот спикер Џафери не успеа да обезбеди кворум за седницата бидејќи опозицијата не влегуваше во салата. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на Собранието Талат Џафери откако час и половина ги чекаше пратениците да се соберат во пленарната сала, ја прекина 74. седница посочувајќи дека ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Собранието денеска треба да ја одржи 74-тата седница на чиј дневен ред има 20 точки меѓу кои и Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за ...
| | веќе видена | слични

Во Собранието , власта и опозицијата играат на кондиција кој е поиздржлив, дали ВМРО-ДПМНЕ во практицирањето на активната блокада, или мнозинството во намерата ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ароганцијата, суетата и инаетот на Талат Џафери повторно доведе до тензична атмосфера и непродуктивност на Собранието на Република Македонија, напиша на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Самиот факт што денеска само 500-тини семејства се разбудија со топли радијатори е доволен доказ дека работата не е сјајна, би рекол е катастрофална работата. ...
сите 546 | | | веќе видена

Данската полиција во текот на викендот добила извештаи за активност на беспилотни летала во близина на полето за гас Роар, во Северно Море, изјави денеска ...
сите 419 | | | веќе видена

Кумот и екс бизнис партнер на премиерот Ковачевски, Горан Паунов е сомничен за лажно спроведен надзор за изградба на нови линии и одржување и реконструкција на ...
сите 151 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 106 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена

Јавното сообраќајно претпријатие ЈСП - Скопје им должи повеќе од 72 милиони денари на приватните превозници во главниот град. Денеска возачите организираа ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Панова: Власта избегнува предвремени парламентарни избори, заради тоа што е свесна дека ќе изгуби

Од:
До кого (е-маил):
Порака: