(ВИДЕО)Повратник од Германија: Платата од 18 000 денари е доволна, му благодарам на премиерот


Вработениот Полико Авдиу, кој е шивач во компанијата „Текстил Солушн“ вели дека наишол на исти услови како во Германија и дека минималната плата од 18.000 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Покачувањето на минималната плата на 18.000 денари и повратникот од Германија кој рече дека тие пари се доволно за еден нормален живот предизвика мајтап на ...
| | веќе видена | слични

Денеска на прес конференција премиерот Ковачевски беше прашан дали знае уште некој друг граѓанин кој се вратил од странство за 18.000 денари плата? ,,Да бидам ...
| | веќе видена | слични

Да бидам искрен не знам, одговори премиерот Димитар Ковачевски на прашањето дали освен шивачот Полико Авдиу се вратил и некој друг нашинец од странство по ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски, по посетата на производствениот погон на компанијата „Текспорт“ во Илинден беше прашан дали освен шивачот во компанијата „Текстил ...
| | веќе видена | слични

Веднаш по пропагандната активност на премиерот Ковачевски и владата кои учествуваа на настан на кој повратник од Германија тврдеше дека може да се живее ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Скандалозно е тоа што СДСМ се фали со раст на минимална плата, а Ковачевски вели дека во државата има мед и млеко и порачува сите да се вратат во земјава, кога ...
| | веќе видена | слични

Милионерот Ковачевски со три стана, девизни милионски сметки им порача на сите да се вратат од странство, а државава прогласена за 4-та најсиромашна земја во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бугарскиот историчар Наум Кајчев, вели дека македонската наука сега ќе мора да ги прифати тезите кои преовладуваат во бугарската историја, барем што се ...
сите 304 | | | веќе видена

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 175 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 226 | | | веќе видена

Некако со ковидот немам среќа, пред две години и сега сум заразен со вирусот и тоа ме попречува во мојот ангажман. Но, сигурен сум и верувам дека бројот на ...
сите 189 | | | веќе видена

– Итно е неопходно да се дозволи да се изврши инспекција на Меѓународната агенција за атомска енергија и да се гарантира повлекување на сите руски сили, рече ...
сите 243 | | | веќе видена

Писателот Салман Ружди е буден и комуницира со истражителите, но ќе треба да остане хоспитализиран поради сериозни повреди по нападот со нож во петокот во ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО)Повратник од Германија: Платата од 18 000 денари е доволна, му благодарам на премиерот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: