Екберг е скромен: Не се освојува трофеј со еден пенал!

Иако многумина го сметаат за еден од најдобрите чувари на мрежата во светот, Јан Облак од Атлетико Мадрид, сезонава е само бледа сенка. Статистиката покажува ...
| | веќе видена | слични

Голманот на македонската репрезентација, Столе Димитриевски и по четири сезони останува во Рајо Ваљекано. Иако шпанските медиуми неодамна пишуваа дека еден од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 169 | | | веќе видена

Два брода ги напуштија украинските пристаништа во петокот. Украинскиот министер за инфраструктура, Олександр Кубраков, напиша на твитер дека еден од бродовите ...
сите 101 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ побара од Владата на СДСМ и ДУИ, да се извини за исвиркувањето на прославата за Рамковниот договор, што настана во моментот кога ...
сите 133 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 304 | | | веќе видена

Македонскиот ПЕН-центар со длабока индигнација и згрозеност го осудува бруталниот напад врз светски познатиот автор Салман Ружди, кој целото свое дело и живот ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Екберг е скромен: Не се освојува трофеј со еден пенал!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: