Волстрит џурнал: Русија испратила медицински персонал на границата со Украина

3 копии

Москва најверојатно ги направила последните подготовки за инвазија на Украина со испраќање армиски медицински дивизии составени од воени лекари и помошен ...
| | веќе видена | слични

Медениот месец од неговиот мандат заврши, бидејќи неговиот „нечуен“ став за кризата на украинската граница не успева да ги импресионира поамбивалентните ...
| | веќе видена | слични
6 копии

По два месеци на функцијата, германскиот канцелар Олаф Шолц е критикуван дека е „невидлив“ кога станува збор за темите за украинската криза и ...
| | веќе видена | слични

Во момент кога се позатегнати односи Запад и Москва од Германија е протеран руски дипломат кој е обвинет за шпионажа во врска со развојот на европските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како што пишува изданието, повикувајќи се на неименувани претставници на западни министерства за одбрана, тоа ја става Русија на беспрецедентно ниво на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нема понижување кое СДСМ нема да го преземе на својот грб како терет само за останат на власт. Не смеат, еве пак ќе кажам не смеат да го кажат тоа пред ...
сите 446 | | | веќе видена

Турција не може да ги игнорира санкциите на Стокхолм против Анкара, изјави турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. „Иако е очигледна виталната улога што ја ...
сите 569 | | | веќе видена

Најважно за владите на Бугарија и на Северна Македонија е да продолжат со конструктивниот дијалог и да не подлегнуваат на провокации од некои групи кои се ...
сите 499 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден во понеделникот го објави лансирањето на Индо-пацифичката економска рамка (ИПЕФ), која вклучува десетина индо-пацифички ...
сите 110 | | | веќе видена

Српскиот патријарх Порфирије денеска пристигна во Скопје заедно со осум владици од Српската православна црква. За утре е закажана утринска литургија која ќе се ...
сите 83 | | | веќе видена

Градоначалникот на Струмица, Костадин Костадинов го разреши директорот на училиштето од Струмица од кое наставник е осомничен за полов напад врз дете, а ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Волстрит џурнал: Русија испратила медицински персонал на границата со Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: