Најбогатите 25 во спортскиот бизнис во светот

2 копии

Брајан Флорес, поранешниот тренер на НФЛ тимот Мајами Долфинс, ја тужи НФЛ лигата, Долфинс и уште два тима (Њујорк џајантс и Денвер бронкос) поради наводна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Добро е нашата црква да биде примена во канонско единство како Охридска архиепископија која има вековна историја, но никој нема право да и го одземе правото да ...
сите 588 | | | веќе видена

Одбраната на уапсените во случајот „Делчевски ниви“ поднесе жалба откако доцна синоќа по речиси 8 часа распит, скопскиот Кривичен суд одлучи да го прифати ...
сите 188 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со македонската делегација која е во дводневна посета на Ватикан и Рим по повод 24 мај – Денот на сесловенските ...
сите 297 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вели дека Отворен Балкан е најдобрата иницијатива за народите на Балканот.„Отворениот Балкан е најдобрата иницијатива ...
сите 203 | | | веќе видена

Денеска сме во посета на општина Прилеп како што веќе кажа градоначалникот започнува една голема инвестициска активност преку рехабилитација на улици, изградба ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најбогатите 25 во спортскиот бизнис во светот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: