ВМРО-ДМНЕ со предлог да се укине техничката влада за пионот Ковачевски да се охрабри и да излезе на избори, со се Спасовски кој ќе му го држи стравот


Предлагаме да се укине техничката влада за пионот Ковачевски да се охрабри и да излезе на избори, со се Спасовски кој ќе му го држи стравот, се вели во ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ може да седи на страна, да работи, да критикува, да има комотна позиција… Но, дали државата има толку време, прашува претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски објави видео од интервју во кое ја анализира предноста на неговата партија пред владеачката СДСМ. Според него ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, коментирајќи ги последните анкети вели дека предноста на опозицијата е сериозна и навестува убедлива победа на ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Лицемерно е барањето на ВМРО-ДПМНЕ за помалку пратеници во составот на Собранието, тоа е истата партија која со години трошеше пари и организираше избори за ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Со 90 пратеници, за 4 години ќе се заштедат пари за 2 училишта, 4 градинки или една амбуланта. За 4 години со Собрание со 90 пратеници, што е за 30 пратеника ...
| | веќе видена | слични

Посветени на решавање на последиците од кризата, избори ќе има во 2024, велат од СДМС . Од партијата велат дека градоначалницие од редовите на опозицијата не ...
| | веќе видена | слични

Треба да се обединиме против СДСМ и ДУИ ако сакаме да имаме современа држава, велат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според првиот човек на партијата, во Македонија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На 18 јуни, ВМРО-ДПМНЕ ќе организира голем анти - владин протест. Извршниот комитет на партијата донесе одлука за одржување голем граѓански протест што ќе се ...
сите 406 | | | веќе видена

Српскиот патријарх Порфириј и македонскиот архиепископ Стефан ќе служат литургија на помирување на 19 мај во црквата Свети Сава во Белград, соопштија од ...
сите 483 | | | веќе видена

Украинската војска измината ноќ работеше на евакуација на преостанатите борци од фабриката за челик Азовстал во Мариупол, каде тримесечното руско бомбардирање ...
сите 237 | | | веќе видена

Поранешниот македонски репрезентативен голман, Петар Ангелов своето прво тренерско искуство нема да го памети по лошо. Како предводник на Вардар Неготино успеа ...
сите 53 | | | веќе видена

Во Македонија ќе има предвремени парламентарни избори доколку во јуни нема почеток на преговорите за членство во Европската Унија (ЕУ), соопштил извор близок ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДМНЕ со предлог да се укине техничката влада за пионот Ковачевски да се охрабри и да излезе на избори, со се Спасовски кој ќе му го држи стравот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: