Силен земјотрес регистриран во Папуа Нова Гвинеја


5 копии

Земјотрес со јачина од 5,3 степени според Рихтеровата скала утрово го погоди североисточниот дел на Авганистан, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според Центарот, епицентарот на земјотресите бил на 49 километри источно од градот Баглан, каде што живеат околу 108.000 луѓе. Изворот на земјотресот бил на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Земјотрес со јачина од 7,1 степен според Рихтеровата скала го погоди индонезискиот остров Талауд, потврди Државната агенција за метеорологија, климатологија и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ројтерс пренесува извештај од германскиот центар за геолошки истражувања, во кој се вели дека епицентарот на земјотресот се наоѓал на длабочина од 24 ...
| | веќе видена | слични
4 копии
12 копии

Земјотрес со јачина од 6,3 степени по Рихтер ја погоди утрово Алјаска , јави американскиот геолошки завод. Епицентарот бил на 87 километри јужно од градот ...
| | веќе видена | слични

Земјотрес со јачина од шест степени по Рихтеровата скала ја погоди провинцијата Сарангани на југот на Филипини, соопшти американскиот геолошки завод . Потресот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За многу Украинци, членовите на баталјонот Азов се еквивалент на 300 Спартанци. Нивниот отпор го спречи напредувањето на Москва во јужна и источна Украина на ...
сите 392 | | | веќе видена

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 282 | | | веќе видена

Тие кои имаат полна уста со реторика за интеграции и обвинувања кон другите за Русија, се демаскираа на најскандалозен начин. Во пресрет на 20-годишнината од ...
сите 359 | | | веќе видена

Украина треба да стане полноправен кандидат за пристапување во ЕУ, наместо да биде дел од т.н. пошироко предворје на ЕУ наречено „европската политичка ...
сите 480 | | | веќе видена

Откако Европската комисија во средата првпат даде рок за одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија и Албанија и преговорите со двете ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Силен земјотрес регистриран во Папуа Нова Гвинеја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: