Деспотовски: Да бидеме погласни кон ЕУ и да кажеме дека и нашите соседи мора да направат чекор

Има прозорец на можности и верувам дека новата бугарска влада гледа и е насочена кон иднината, рече Јован Деспотовски од СДСМ. За да се реши проблемот со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не престануваат видеата на поранешниот премиер Зоран Заев на состанокот со „Отворен Балкан“.По „славното“ видео со Ковачевски сега стигна ново во кое Заев ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Се уште остана енигма во кое својство пиунот Ковачевски беше на самитот Отворен Балкан во Тирана. Таму беа водачите на државите од регионот, додека Ковачевски ...
| | веќе видена | слични

Освен тоа што беше статист и пиун на Заев, нејасно е што правеше Ковачевски на тој самит и која беше неговата улога, велат од ВМРО-ДПМНЕ.Ковачевски освен тоа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска одговарајќи на пратеничко прашање посочи дека во мандатот на оваа Влада минималната плата е зголемена 100% ...
сите 486 | | | веќе видена

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, портпарол на ВМРО ДПМНЕ.Димитар Ковачевски призна дека во моментов, изминативе неколку ...
сите 562 | | | веќе видена

Француските дипломати во седиштето на ЕУ не се запознаени со нова иницијатива за надминување на спорот меѓу Софија и Скопје по посетата на македонската ...
сите 283 | | | веќе видена

„После денешните објави на новите цени едно е јасно, РКЕ е надвор од реалноста и од страдањата на овој народ кој едвај врзува крај со крај. Власта повторно ...
сите 328 | | | веќе видена

Бугарската влада во оставка ја одобри бугарската позиција за предлогот на француското претседателство со Советот на ЕУ за заеднички став на ЕУ за преговорите ...
сите 883 | | | веќе видена

Пејачката Сара Јо одговараше на актуелни прашања на новинарите и во таа прилика се осврна на забраната за абортус во Америка, но и неодамнешниот инцидент во ...
сите 73 | | | веќе видена

Министерката за култура Бисера Костадиновска Стојчевска засега нема да побара разрешување на државниот секретар во Министерството за култура, Валмир Азири кој ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Деспотовски: Да бидеме погласни кон ЕУ и да кажеме дека и нашите соседи мора да направат чекор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: