Досега откриени 42 случаи од омикрон сојот во ЕУ: Главно се работи за млади луѓе

Досега, 42 случаи на сојот омикрон се идентификувани во земјите на Европската унија, соопшти Европскиот центар за контрола и превенција на болести ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Прелиминарните лабораториски тестови покажаа дека две дози од вакцината против Ковид-19 на Фајзер можеби нема да обезбедат доволна заштита од варијантата ...
| | веќе видена | слични

Универзитетот во Хонг Конг објави фотографија од новиот сој на коронавирусот, омикрон, добиена со помош на електронски микроскоп. Омикрон првпат беше откриен ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Варијантата на коронавирус „омикрон“ делумно ја избегнува заштитата што ја нуди вакцината „Фајзер“, но луѓето кои претходно биле заразени, а потоа вакцинирани, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот премиер Кирил Петков в петок ќе реферира пред пратениците во Собранието на Бугарија за резултатите од неговата посета на Скопје минатата недела, ...
сите 449 | | | веќе видена

Кирил Пецаков, градоначалникот на Охрид свесно ги прекрши законите со тоа што наместо во изолација да го чека резултатот од тестот за коронависрусот, тој ...
сите 208 | | | веќе видена

Пишува: Мери Јордановска / Извор: Вистиномер Половина од правосилните пресуди кои ги донел Основниот кривичен суд во Скопје, а биле потврдени од повисоките ...
сите 135 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 78 | | | веќе видена

Евентуалната руска инвазија врз Украина би можела да биде „најголемата инвазија“ од Втората светска војна, со оглед на масовното воено присуство на Русија во ...
сите 502 | | | веќе видена

КОВАЧЕВСКИ НА СРЕДБА СО ДРЖАВНО - ПОЛИТИЧКИОТ ВРВ ВО БУГАРИЈА Македонскиот премиер Димитар Ковачевски по потпишувањето на меморандумите на работните групи во ...
сите 695 | | | веќе видена

Пропорционалниот модел со една изборна единица е најрепрезентативен, но истовремено ќе ги стимулира помалите партии на избори да одат сами, без предизборни ...
сите 403 | | | веќе видена

Некои ја нарекуваат „нуклеарна опција“. Сепак, тaа не вклучува оружје. Со оглед на тоа што администрацијата на претседателот Џо Бајден смета дека економските ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Досега откриени 42 случаи од омикрон сојот во ЕУ: Главно се работи за млади луѓе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: