Фудбалското игралиште во населба Раштански пат е целосно завршено

– За неполни два месеци во населба Раштански пат заврши изградбата на нов фудбалски терен со асфалтна подлога. Средствата за изградба на овој терен ги обезбеди ...
| | веќе видена | слични

Во населбата Календарица на потегот меѓу двата моста во Кичево, изграден е спортско-забавен комплекс за чија финализација се погрижи Бирото за регионален ...
| | веќе видена | слични

Останато

Коалициските партнери на СДСМ се против договорот Заев-Гаши. Според нив, условувањата на Алтернатива се непринципиелни, а за нив не се прифатливи некои точки ...
сите 642 | | | веќе видена

Кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски им посака успех на кандидатите кои се во трка за лидер на СДСМ, и кажа дека нема да коментира имиња, ниту пак ќе ...
сите 432 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 349 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини, како што информираат од АМСМ, е умерен, а на граничните премини, од македонска страна, ...
сите 157 | | | веќе видена

Не поддржувам трансфер на пратеници и сум голем противник на политички пазарења, вели претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов. Тој реагира на ...
сите 272 | | | веќе видена

Здружението за надворешна и меѓународна политика Совет на амбасадори ги поздравува напорите на американскиот Стејт Департмент за стабилизирање на безбедносните ...
сите 194 | | | веќе видена

Ако ве гребе грлото, веднаш направете ПЦР тест, бидејќи тоа е необичен симптом на омикрон. Лекарка од Јужна Африка открива еден симптом кој се појавил кај ...
сите 660 | | | веќе видена

Најстарата ќерка на холандскиот крал Вилем-Александар неодамна се најде на насловните страници кога се откажа од своето право на нејзиниот голем додаток од 2 ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фудбалското игралиште во населба Раштански пат е целосно завршено

Од:
До кого (е-маил):
Порака: