Hookie го оживеа првиот концептен лунарен мотоцикл на NASAОстанато

Автобусот на Беса транс кој учествуваше во сообраќајната несреќа на магистралниот пат Струма во Бугарија немал ни лиценца, а возачите не биле пријавени, иако ...
сите 403 | | | веќе видена

Велат дека за да го преориентираат производството кон биоразградливи кеси треба да вложат по околу пет милиони евра, а дополнително и не им се достапни ...
сите 191 | | | веќе видена

Доктор Ненад Лазаров кој и деновиве реагираше на мерката за финансиската награда од Владата, од 30 денари по пациент, за матичните лекари кои ќе постигнат ...
сите 311 | | | веќе видена

Вчера последениот од повредените во автобуската несреќа беше испишан од болницата „Пирогов“ и префрлен на лекување во Македонија. Двајца од преживеаните беа ...
сите 561 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 151 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.440 тестирања, а ...
сите 409 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 236 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Hookie го оживеа првиот концептен лунарен мотоцикл на NASA

Од:
До кого (е-маил):
Порака: